A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
Korábbi eseményekA „Vízvisszatartás és tájhasználat-váltás tervezése az Ős-Dráva Programban” elnevezésű beruházás 12,944 milliárd Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból valósult
meg a Széchenyi 2020 Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében.
(KEHOP-1.3.0-15-2016-00014)
A 45 települést érintő, országosan kiemelt beruházás eredményeként a térség vízháztartása kiegyenlítettebbé, kiszámíthatóbbá válik, ez mind a mezőgazdaság, mind a települések élete, mind pedig a természeti környezet szempontjából kedvező lépés. A projekt megvalósulásával a táj változatosabbá válik, a gazdálkodásban megnőhet az erdők, rétek, kertek, gyümölcsösök szerepe, vonzóbbá válik a térség a turizmus számára, s ezáltal megnő a hátrányos helyzetű ormánsági lakosság jövedelemteremtő vállalkozási lehetősége is.
A projekt az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság konzorciumában valósult meg. A projekt kivitelezési munkáit az Aquaprofit Zrt. végezte.
A projektzáró eseményre március 10-én került sor Szaporcán, az Ős-Dráva Látogatóközpontban.
A rendezvényen részt vett Réthy Pál, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkára, Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója, valamint Bencs Zoltán, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója és Udud Péter, a kivitelező Aquaprofit Zrt. vezérigazgatója.
Az ünnepi köszöntők után Udud Péter vezérigazgató, a kivitelező Aquaprofit Zrt. képviselője tartott beszámolót az elkészült beruházásról, majd Bencs Zoltán, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója tartott előadást az elkészült rendszerről és annak működéséről.
Ezt követően a hallgatóság elsőként A vízkormányzó rendszer működését bemutató kisfilmet tekintette meg, melyet a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság megbízásából a Pécsi Tudományegyetem Földrajzi és Földtudományi Intézet –Természet- és Környezetföldrajzi Tanszéke készített, majd levetítésre került Az Ős-Dráva projekt elkészültét bemutató kisfilm is, melyet a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság megbízásából a MyAd Marketing Kft. készített.
A sajtónyilvános esemény az ünnepi szalagátvágást követően Mánfai György fotóművész Rejtőzködő kincsek – Ormánság című kiállításával zárult. A kiállítás az Ős-Dráva Látogatóközpont nyitvatartási idején egészen Húsvétig lesz megtekinthető.