A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
A vízgyűjtőkön az elmúlt két napban hullott csapadék árhullámokat indított el a Tiszán és mellékfolyóin, egyes szakaszokon I. fokú vagy azt meghaladó vízszint is kialakulhat az ár levonulásával.
Víz nélkül nincs élet. Ezért is kiemelten fontos a Víztudományi Karon folyó oktatás. Látogass el az egyetem nyílt napjára és ismerd meg képzéseit!
Az NKE Víztudományi Kara a vízügyi ágazat egyik legfontosabb utánpótlási bázisa hazánkban.
A 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományi Szekciójának megrendezési jogát a Víztudományi Kar nyerte el, így 2023-ban a bajai campus ad helyszínt az eseménynek.
Korábbi eseményekProjekt azonosító száma: KEHOP-5.2.2-16-2022-00155
Pályázó neve: DÉL-DUNÁNTÚLI VÍZÜGYI IGAZGATÓSÁG
Támogatási összeg: 100 000 000 Ft
Támogatás intenzitása: 100 %
A projekt megvalósulásának kezdete: 2022.07.19.
A projekt fizikai befejezésének tervezett határideje: 2023.06.01.
Projekt bemutatása:
A KEHOP-5.2.2-16-2022-00155 kódszámú, „Középületek kiemelt épületenergetikai fejlesztései” című pályázat keretében megvalósítandó projekt helyszíne: a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság 7623, Pécs Köztársaság Tér 3. sz. alatt található épülete. Hozzájárul Magyarország nemzetgazdasági szintű energiahatékonyságának javításához. A 40/2008. (IV.17.) OGY határozat (2008-2020 közötti energiapolitika) megvalósulásának elősegítése, a magyar energiapolitika és klímapolitika közötti összhang biztosítása (üvegházhatású gázkibocsátások csökkentése). Az energia és környezettudatos szemlélet kialakításának és fejlesztésének elősegítése.
A projekt hosszú távú célja az energiahatékonyság, az energiatakarékosság fokozása az energetika teljes vertikumában. Az energetikai hatékonyság fokozása hozzájárul az energiaellátás biztonságának a növeléséhez, az igen magas energiaimport-függőség mérsékléséhez és a környezeti ártalmak csökkentéséhez.
A beruházás műszaki tartalma:
További információ:
Bősz Tamás
+36 72 506 379
bosz.tamas@ddvizig.hu
Fotó: Mánfai György – fotóművész