A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
Korábbi események2023. január végén az átlagnál jelentősebb csapadék tevékenységet figyelhettünk meg. Nagyatád környékén területi átlagban 135 mm csapadék mennyiség hullott le, amely kéthavi mennyiségnek felel meg. Ennek köszönhetően a Taranyi-Rinyán, a Babócsai-Rinyán, Lábodi-Rinyán, illetve a Nagyatádi Malom-árok vízkészletében jelentős emelkedést tapasztaltunk.
Az említett vízfolyások a DDVIZIG kezelésébe tartoznak, a vízfolyásokon több halastó/halastórendszer található. A Taranyi-Rinyán 27 tó, a Babócsai-Rinyán, illetve a Lábodi-Rinyán összesen 13 tó található, amelyek különböző méretű tavakból, teleltetőkből állnak, az összes területük eléri a 2257 hektárt.
A tavak kezelője ugyan nem a DDVIZIG, de a szükséges vízkészletet gravitációs módon mi biztosítjuk a részükre. Szerencsére nagyon szoros együttműködésben állunk a halastó tulajdonosokkal, hiszen mindkét fél érdeke, hogy a többletvizeket betározzuk és óvjuk a vízkészleteket.
A tavalyi évben nagyon száraz, aszályos időszakok voltak megfigyelhetőek, így a térségben lévő vízrendszerek erős vízhiánnyal küzdöttek. A vízfolyásaink vízkészlete nagyon alacsony volt, a tavak nem tudták a szükséges mértékű víztározásokat elvégezni. A térségben lehullott nagy mennyiségű csapadék betározásával a tavak elérték a biztonságos üzemeltetéshez szükséges szinteket.
Háromfai tározó (Fotó: Váradi Nelli – DDVIZIG)
Simongáti halastórendszer 8-as számú tava (Fotó: Kocsis Vilmos – DDVIZIG)
Rinyaszentkirályi halastórendszer 9-es számú tava (Fotó: Kocsis Vilmos – DDVIZIG)
Nagybaráti tározó (Fotó: Kocsis Vilmos – DDVIZIG)