A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
Korábbi eseményekAz ember és víz kapcsolata ezernyi szálon szövődik. Ám a víznek nincs története, csak az embernek, az emberiségnek. Ez adta a gondolatot, hogy bemutassuk vízzel kapcsolatos emlékeinket. Ha széttekintünk Magyarországon, számos ilyent találunk, kicsit és nagyot egyaránt. Nem csak 111-et, hanem sok ezernyit!
19. század második felétől meginduló nagyszabású vízi munkák átrajzolták az ország térképét. Az ember, hogy termeljen, termesszen és éljen – létesítményeket emelt, mesterséges csatornákat húzott, forrásokat foglalt, töltéseket, zsilipeket épített; új eleme lett a tájnak a szivattyútelepek téglakéménye, a víztornyok karcsú vagy éppen izmos formája. Nem egyet közülük napjainkra védetté nyilvánítottak, s ma már el sem tudjuk képzelni nélkülük a városképet, a tájat.
A vízi munkák természetéből fakad, hogy többségük eredménye egy-egy műtárgyban, építési objektumban ölt testet immár évszázadok óta. Ezek egy kiállításon bajosan láttathatók, viszont egy könyv lapjain bemutathatók. E kiadvánnyal a szakmai és a szélesebb közvélemény figyelmét szeretnénk felkelteni a magyar vízgazdálkodás értékei, történeti emlékei iránt.
2008-ban megjelent könyv nyomtatott formában csak korlátozottan volt hozzáférhető. Elkészült a kiadvány digitális, okostelefonos alkalmazása!
A részleteket lásd: 2015_BOOK@HAND_prospektus_111_Vizi_emlek_HU.pdf
Forrás: www.hidrologia.hu