Az elmúlt hét során a Traun, Enns, Bécsi-medence, Morva vízgyűjtőire lehullott csapadék mennyisége 150–220 mm volt területi átlagban. Az elkövetkező két napban a Duna felsőbb vízgyűjtőire további 20 -30 mm csapadék érkezhet, majd jövő hét keddtől a csapadéktevékenység megszűnik.
A Mura vízgyűjtőjére az elmúlt héten körülbelül 145 mm, míg a Felső-Dráva vízgyűjtőjére 120 mm csapadék hullott le. Az elkövetkezendő napokban a Murára további 25 mm-t, míg a Felső-Drávára további 20 mm-t várnak a modellek.
A Duna és a Dráva vízgyűjtőjére eddig lehullott, és az előrejelzések szerint elkövetkezendő hat nap során lehulló csapadékmennyiségek.
Hidrológiai alapadatok
Előrejelzés:
Az elmúlt hat napban a Mura és a Felső-Dráva vízgyűjtőjén lehullott csapadék mennyisége elérte a maximumát. A jelenlegi vízállás Őrtilosnál: 88 cm. A korábban előrejelzett csapadéknál kevesebb hullott a felső alpi vízgyűjtőn, így a tetőző vízállások elmaradnak a korábban prognosztizáltaktól. Az elkövetkező napokban az áradás az előrejelzések szerint nem éri el a készültségi fokozatot.
A Duna Mohácsnál közepes vízállású, áradó. Jelenleg Mohácson 359 cm a vízállás. A Duna német, osztrák vízgyűjtőin a nagyon jelentős csapadék hatására árhullám indult el. A mohácsi szakaszon védekezési szintet elérő, a 2. fokot elérő vízállás várható e hét végén.
Az igazgatóság szakemberei folyamatosan nyomon követik a meteorológiai, hidrológiai eseményeket.
DDVIZIG – Vízrajzi és Adattári Osztály












