- Ellennyomó medencét építenek a Lanka zsilipnél, a Dráva töltés 1+445 szelvényében,
- Nyúlgát építése zajlik a Dráva töltés 25+159 és a 25+725 fkm között,
- A Pécsi-víz bal parton – 1+750 szelvényben – lévő Kémesi csőzsilip betétpallós elzárása folyamatban van.
A szükséges homok szállítása és a homokzsákok töltése folyamatos a társvízigektől érkezett kollégák aktív közreműködésével.
Az előrejelzett csapadékból a Dráva-Mura vízrendszeren jelentős árhullámok indultak el az elmúlt héten. A Dráva – Mura folyókon a jelenlegi ismeretek szerint a III. fokot meghaladó,
egyes szakaszokon (Barcs felett és alatt) az LNV-t is megdöntő árhullám alakul ki ezen a héten. A védekezési szakaszon – Szentborbás-Drávaszabolcs térségében – a tetőzés a szerda-csütörtök közötti időszakban várható, elhúzódó tetőzéssel.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság teljes állománya felkészült a védekezésre.
Nagy segítséget nyújtanak a levonuló árhullámok elleni küzdelemben az elmúlt évek vízügyes fejlesztései, valamint az ország számos pontjáról érkezett vízügyes szakember is.
Homokzsáktöltés a majláthpusztai gátőrháznál
Nyúlgát építés a Dráva töltés 25+159 és a 25+725 fkm között
Ellennyomó medence építése a Lanka zsilipen
Fotók: Kovács Tibor – DDVIZIG












